Svadobný fotograf Tomáš Zverbík

Prečo je dobré si vždy vyhradiť čas na fotenie svadobných portrétov a ako sa pripraviť

Zdá sa, že fotenie svadobných portrétov, zväčša dopoludnia v deň konania Vašej svadby, je samozrejmosťou. Nie je tomu vždy tak. Úlohou tohoto krátkeho blogu je odporúčanie, prečo je dobré si na fotenie svadobných portrétov vždy nájsť dostatok času a ako sa na ne pripraviť.

Ako sa (psychicky) pripraviť na svadobné fotenie portrétov

Mám pre Vás milú a dobrú správu. Teraz si väčšina ženíchov určite vydýche. Na fotenie svadobných portrétov nie je potrebná žiadna príprava. Stačí sa vyparádiť, čo máme v deň svadby istotne garantované.

Vaše budúce svadobné portréty si treba predstaviť ako krásnu spomienku na jeden z Vašich najkrajšich dní. Majú Vám pripomenúť zo svadby, čo je inak organizačne vyčerpávajúci deň, len to najkrajšie, a síce, že ste sa Vy dvaja dali dokopy a rozhodli sa povedať si navzájom svoje áno. 

Preto akékoľvek prípravy a strojenie sa do neprirodzených polôh môže byť kontraproduktívne. Samozrejme nie v prípade, ak je jeden z Vás alebo ste obaja profesionálnymi modelmi. Prečo by ľudia, ktorí nikdy nestáli pred profesionálnym fotografom, sa zrazu mali stavať do takej pózy?

Ja osobne som vyznávačom prirodzených a nenásilných svadobných portrétov, kedy môže najlepšie vyniknúť ich podstata, Vaša láska jeden k druhému. No a neoddeliteľnou súčasťou takýchto fotografii musí byť uvoľnenosť, proste “no stress”.

Takže žiadne strachy, o všetko sa postarám ja, Váš svadobný fotograf, Vy sa len ľúbte.

Svadobné portréty ako príprava na fotenie celej svadby

Vedľajším a väčšinou vždy skrytým prínosom fotenia svadobných portrétov je spoločné zoznámenie sa medzi fotografom a Vami, svadobným párom. Vybudovanie si akejsi dôvery, kamarátstva. Nie je nič lepšie, ako medzi hostí, na odobierku či priamo na sobáš, “napochodovať” spoločne ako tím. 

Vy si za ten čas zvyknete na objektív, fotograf sa stane pre Vás niečim prirodzeným, ba až neviditeľným. No a fotograf bude mať možnosť Vás lepšie spoznať a pripraviť sa na fotenie ďalšieho priebehu svadby. Bude mať lepšie predstavy o Vás, o tom čo máte radi, čo sa samozrejme odzrkadlí aj na výsledku, fotografiách, ktoré dokonale vystihnú a uchovajú atmosféru z Vašej svadby. Zo stretnutia s tými, ktorí pre Vás znamenajú najviac, ktorí sú vašimi najbližšími.

 

V prípade, že Vás priebeh svadobného fotenia zaujíma viac, neváhajte ma prosím kontaktovať.

Ďakujem veľmi pekne za prečítanie tohoto blogu. Verím, že ste našli pár zaujímavých informácii, ktoré Vám pomohli získať lepšiu predstavu o tom, čo sa bude diať počas fotenia Vašej svadby.

Vždy ma teší interakcia s mojimi potenciálnymi klientami, či ďalšími fotografmi. Viac sa môžete dozvedieť o mne a o mojej tvorbe, či ma kontaktovať, na nasledujúcich odkazoch:

Moja svadobná webová stránka

Moja voľná tvorba na 500px.com

Môj oficiálny svadobný facebook fanpage

Možete mi napísať aj na Messenger

1
Using Format